Заев е сепак против бојкотот на Црвенковски

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев, призна дека тој и градоначалниците на Куманово и Охрид се против бојкотот на нивниот лидер Бранко Црвенковски. 
Заев се согласи со предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на рокот на кандидатските листи за градоначалници и советници до недела. Тоа им дава можност на оние кои се против бојкотот на Црвенковски од редовите на СДСМ, да ги достават своите листи. 
„Не само јас, туку и охридскиот и кумановскиот градоначалник и дел од членовите сметавме дека треба да излеземе на избори“, изјави Заев. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Градоначалникот на Струмица Зоран Заев, призна дека тој и градоначалниците на Куманово и Охрид се против бојкотот на н

Пронајдете не на следниве мрежи: