Загинаа 10 работници во Истанбул

Loading...

Десетмина градежни работници загинаа во Истанбул паѓајќи од скеле при изградба на 36-катна зграда.Градоначалникот на Истанбул, Хусеин Авни Мутлу изјави дека инцидентот се случил доцна синоќа, а во тек е истрага за случајот.
На местото на несреќата веднаш пристигнале пожарникарни возила, медицинска помош и спасувачки екипи.Градоначалникот на Истанбул, Хусеин Авни Мутлу изјави дека инцидентот се случил доцна синоќа, а во тек е истрага за случајот.
На место

loading...
Loading...