“Зајачки вибратор“ – најпопуларна секс играчка

Loading...

“Зајачкиот вибратор“ името го добил според посебното продолжение во облик на зајачки уши со кои се стимулира клиторисот, а според едно истражување направено во светски рамки, тоа е најпопуларна и најпродавана секси играчка во светот.
Својата “слава“ ја стекна набрзина, откако во една од епизодите од серијата “Сексот и градот“, една од девојките не сакаше да излегува од спалната соба со денови откако ја откри оваа магична играчка. Од тогаш жените во целиот свет овој вибратор го ставија на својата “must have“ листа.
Колку е популарна оваа секс играчка говори и податокот што “зајачкиот вибратор“ се произведува во над 300 варијанти, од оние што светат, до водоотпорни, а има и такви што реагираат на гласовни команди, што дефинитивно е иновација каква што жените досега немаат видено. 
Фото: Shinyshiny.tv
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.“Зајачкиот вибратор“ името го добил според п

loading...