Закажале свадба, па удриле во столб: Страшна трагедија на двајца млади

Тие двајца закажале  свадба и  почнале заеднички бизнис, а несреќата се случиланаутро околу  осум часот.Вереницие Сузана Марјановиќ и  Немања Радовановиќ од Лазаревац доживеале сообраќајна несреќа и Сузана е во Кома.
Тие двајца закажале  свадба и  почнале заеднички бизнис, а несреќата се случиланаутро околу  осум часот.

„Наместо да се радуваме на веселбата, се молиме да преживее“, велат роднините на Сузана Марјановиќ (23) од Лазаревац која е тешко повредена кога „голфот“  во кој била совозач  удрил во  бетонски столб.
Нејзиното момче во несреќата се здобило со полесни повреди.

 
„Стеван Васиљевиќ (26) од лазаревац излегувал со автомобилот од двор. Во моментот кога во рикверц излегол на главниот пат, му го препречил патот на голфот кој го управувал Немања Радованивиќ. За да го избегне дирекниот судар, Радованивиќ се обидел да закочи, но возилото се занело и потоа удрило во бетонски столб покрај патот“, вели извор од истрагата.

„Се слушна силен удар. Истрчав од куќата и видов ужасна слика. Скршен автомобил забиен во бандера и повредена девојка која седеше покрај возачот. Мислам дека беше во несвест кога ја извадија од возилото. Само да преживее. Сите се така млади.Мислам дека му е тешко и на другиот возач. Стоеше потпрен на својот автомобил и гледаше во празно“, вели очевидец.
Немања и Сузана ја закажале венчавката за 28 мај следната година. Пред месец дена отвориле заедничка работилница за торти и колачи.Вереницие Сузана Марјановиќ и  Немања Радовановиќ од Лазаревац доживеале сообраќајна несреќа и Сузана е во Кома.
Тие двајца закажале&n

Пронајдете не на следниве мрежи: