Заклучил малолетно девојче во својата куќа и ГО ЗЛОУПОТРЕБУВАЛ: Дошла полицијата, па и го направил ОВА!

Осомничениот И.А се обвинува за тешко злосторство. Тој приморал малолетничка да оди со него во неговата куќа, ја заклучил, ја малтретирал, силувал и мачел и нанесол повеќе повреди по лицето и телото, се наведува во соопштението на полицијата.Полициската управа во Јагодина соопштила дека денес е уапсен И.А (23) од Јагодина, поради сомнеж дека злоупотребувал малолетничка и ја нападнал полицијата во текот на интервецијата.
На И.А му била одредена мерка за задржување до 48 часа поради сомнеж дека извршил кривично дело како противправно лишење од слобода, злоупотребување и мачење како и напад на службено лице, стои во соопштението на јагодинската полиција.
Тој ја приморал малолетничката да оди со него во неговата куќа, ја заклучил, ја малтретирал, силувал и мачел и нанесол повеќе повреди по лицето и телото, се наведува во соопштението на полицијата.Полициската управа во Јагодина соопштила дека денес е уапсен И.А (23) од Јагодина, поради сомнеж дека злоупотребувал малолетничка и ја нападнал пол

Пронајдете не на следниве мрежи: