Хороскоп

Хороскоп

Полн паричник за овие хороскопски знаци: Утре играјте некоја игра на среќа!

Рак Раковите умеат да ги испитуваат и да ги анализираат сложените финансиски податоци и подготвени се да дејствуваат со коцкање, кога ризикот навистина е оправдан. Тие имаат тенденција да се […]

Хороскоп

Како изгледа врската со секој од хороскопските знаци?

Каква е врската со луѓето родени во одреден хороскопски знак? Овен Овните сакаат да добиваат внимание, но понекогаш и се прават недосташни за другите. Сакаат предизвик и го сакаат флертот. […]

Хороскоп

Начин на исхрана според хороскопскиот знак

Исхраната која им одговара на жестоките Овни, не им одговара на бавните Бикови. Близнаците и Водолиите често ги прескокнуваат оброците, додека пак Рибите, Раковите и Вагите сакаат да уживаат во […]

Хороскоп

Како се однесуваат кога ќе се заљубат: Близнаците стануваат „крлежи“, а?

Близнаците стануваат „крлежи“, секогаш се тука негде. Девиците покажуваат грижа, иако чувствата се обидуваат да ги сокријат, а Рибите како да ги обзема магијата од романтичните филмови…Овен Доколку сака да […]

Хороскоп

Хороскоп за месец март

Ѕвездите за овој месец предвидуваат за некого финансиски добивки, за некого турбуленции, еве што велат за вас.. Овен Ве очекува просперитет на полето на кариера и финансиите. Одличен период за анализирање […]

Хороскоп

Да се биде во брак со овој хороскопски знак е најголемата среќа на светот

Наједноставно кажано, Рибите се најдобри љубовници. Тие го сакаат животот, ги сакаат луѓето, ја сакаат креативноста. Романсата е јазикот кој најдобро го зборуваат и каде постојано сакаат да се подобруваат.Тие […]