Запалете ловоров лист дома и очекувајте неверојатен резултат!

Loading...

Сите знаеме колку добар вкус и мирис дава ловоровиот лист ставен во храна, но не знаеме дека има и други „моќи“.Експертите тврдат дека ловоровиот лист е одличен за лек за умор, бидејќи има моќ да разбуди.
Треба само да запалите неколку листови во просторијата во која живеете, но не пред спиење.
Ловорот ги прочистува дишните патишта. Најдобро е свежи ловорови листови да ставите во врела вода и да инхалирате.
Добар е и за оние кои страдаат од дијабетес тип 2, бидејќи само 3 грама дневно го смалуваат нивото на гликоза.
Добар е и за работењето на срцето, како и за регулирање на холестеролот, а лечи и воспалени зглобови.Експертите тврдат дека ловоровиот лист е одличен за лек за умор, бидејќи има моќ да разбуди.
Треба само да запалите неколку листо

loading...