Започнала со две состојки и ослабнала за две недели: Сега овој рецепт му го препорачува на секој кој има проблем со прекумерна тежина!

Сите знаеме дека намалувањето на тежината е многу тежок процес. Оваа домашна мешавина ќе ви помогне да изгубите повеќе тежина и ќе се чувствувате одлично.Еве што треба да направите:
Само додадете 1 лажичка цимет во 250 мл вода и оставете ја да се вари 5 минути.
Потоа отстранете од топлина и оставете да се излади за 10 минути.
Пијте го овој прекрасен пијалок наутро, веднаш штом ќе се разбудите, на празен стомак (за најдобар ефект).
Или можете да го пиете во средината на денот, или пред вечера. Пијте ја оваа прекрасна мешавина најмалку 15 дена и ќе ги почувствувате резултатите.Еве што треба да направите:
Само додадете 1 лажичка цимет во 250 мл вода и оставете ја да се вари 5 минути.
Потоа отстранете од топ

Пронајдете не на следниве мрежи: