Запознав тројца мажи, испив пијачка и повеќе на ништо не се сеќавам…

Loading...

За две туристки одморот од соништа се претвори во ноќна мора и од одморот од Хрватска се враќаат со траума која ќе памтат цел живот.Во првиот случај, 25-годишна Канаѓанка пријавила дека е силувана од страна на непознати мажи, а тоа се случило во саботата. Во својата изјава во полиција рекла дека околу 2 часот наутро во Сплит запознала тројца непознати момци, кои после дружењето ѝ понудиле превоз до сместувањето, пренесуваат хрватските медиуми.
Во текот на возењето се напила пијачка, по што не се сеќава на ништо што се случувало подоцна. Утрото се разбудила во кревет со непознат маж. Како што изјавила во полицијата, не знае што точно се случило, но претпоставува дека во пијачката ѝ ставиле дрога, по после тоа била силувана.
Во другата пријава за силување исто така наводно силувачи се тројца непознати мажи и дека тоа се случило ноќта меѓу недела и понеделник пола час после полноќ. Жртва е 18-годиша Австијка која пријавила дека во дискотека на плажа запознала едно момче, кое со помош на двајца пријатели што ја држеле, ја присилил на интимен однос.
-Лето е, што да ви кажам. Ние овакви ситуации имаме по десетина секое лето и некогаш се случува девојките да пријават силување, а потоа кога механизмот ќе почне со работа, одбиваат соработка со нас, не сакаат да ја дадат облеката на вештачење и одбиваат гинеколошки преглед – изјавил еден полицаец за „Слободна Далмација.“Во првиот случај, 25-годишна Канаѓанка пријавила дека е силувана од страна на непознати мажи, а тоа се случило во саботата. Во својата изјава во по

loading...