Застрелано момче во вооружен напад

Loading...

Дваесет и седум годишниот Г.Б. се бори за животот откако вчера бил застрелан со пиштол.Од МВР информираат дека настанот кај нив е пријавен вчера околу 4:35 часот.
Имено, две засега непознати лица дошле со возило на улицата „Пуштанска“ во Скопје и започнале расправија со Г.Б., по што едно од лицата извадило пиштол и пукало кон него нанесувајќи му прострелна рана во пределот на десната надколеница и други повреди.
Напаѓачот избегал со возилото, а повредениот бил пренесен во ГОВ „Св.Наум Охридски“ каде му се контатирани тешки повреди и се наоѓа во животна опасност. Од МВР информираат дека настанот кај нив е пријавен вчера околу 4:35 часот.
Имено, две засега непознати лица дошле со возило на улицата &bd

loading...