Затворен граничниот премин кон Грција

Loading...

За денеска е најавен штрајк на граничните премини со Грција, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во синоќешниот извештај за состојбата на патиштата. Поради штрајк на грчките цариници на 09.11.2017, г.п. Дојрани ќе биде затворен за патнички и товарни возила во период од 05:00 до 23:00 часот.
Според АМСМ, на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo суви коловози. Поради штрајк на грчките цариници на 09.11.2017, г.п. Дојрани ќе биде затворен за патнички и товарни возила во период од 05:00 до 23:00 часот.

loading...