Земајте 7 дена по 1 лажица: Прави чуда за вашиот имунитет и го спасува срцето!

Потребно е да земете само 1 лажица од овој лек секое утро, 7 дена по ред и вашиот организам и вашиот организам ќе доживее неверојатна променаСтанува збор за комбинација од лук и мед. Ова се познати состојки во народната медицина кои со своите моќни својства лечат многу заболувања. Би требало да станат ваши секојдневни намирници бидејќи го подигаат имунитетот како ниту едни други.
Се што треба да направите: Исецкајте 2-3 лукчиња и ставете ги во тегла со мед. Оставете смесата да отстои се додека не се соедини.
Доволно ќе биде да земате по една лажица од овој лек секое утро 7 дена по ред и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена.
Во продолжение прочитајте неколку поволности кои ги носи овој лек.
Го подига имунитетот
Оваа комбинација му дава силина на вашиот имунолошки систем, што е важно ако се борите против некои болести, и кога сакате да ја спречите заразата.
Го заштитува срцето
Оваа мешавина ги чисти крвните садови од масти и со тоа спречува срцев удар.
Лечи воспаление на грло
Медот и лукот имаат изразено високо антиимфламаторно дејство, па се многу добри за спречување на инфекции на грлото.

 
Лечи сува кашлица
Медот и лукот се фантастични за разбивање на густ слуз, кој се таложи во дното на вашето грло  и така предизвикува сува кашлица. Оваа неверојатна комбинација го разводенува секретот и ги отстранува воспалителните процеси. Ова исто важи и за синусите.
Помага кај габични инфекции
Габите можат да нападнат различни делови од вашето тело, но оваа мешавина е вистинска антибактериска бомба која делува и во овој случај. Најдобро да се користи превентивно, бидејќи спречувате можност за било каква инфекција.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Станува збор за комбинација од лук и мед. Ова се познати состојки во народната медицина кои со своите моќни својства лечат многу заболувања. Би тре

Пронајдете не на следниве мрежи: