Земјотрес го погоди Тибет

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени, според Рихтеровата скала, денеска го погоди Тибет.Земјотресот се случил во 6.34 часот, по локално време, на длабочина од 10 километри во регионот Нјингчи.
Нема податоци за жртви, ниту за предизвикани материјални штети.Земјотресот се случил во 6.34 часот, по локално време, на длабочина од 10 километри во регионот Нјингчи.
Нема податоци за жртви, ниту за пр

Пронајдете не на следниве мрежи: