Земјотрес ја стресе Грција!

Земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Грција доцна попладнево, соопштуваат од грчкиот Национален центар за геодинамички истражувања.  Епицентарот бил на полуосторвот Пелопонез, на 250 километри западно од Атина и на 32 километри јужно од градот Патра
Информации за евентуални жртви или за предизвикани материјални штети за сега сеуште нема.Епицентарот бил на полуосторвот Пелопонез, на 250 километри западно од Атина и на 32 километри јужно од градот Патра
Информации за евентуал

Пронајдете не на следниве мрежи: