Земјотрес oд 6,1 степени близу Окинава

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран близу јапонскиот остров Окинава, соопшти Американскиот геофизички институт.Засега нема податоци за жртви или предизвикана материјална штета.
Епицентарот на земјотресот е лоциран на 267 километри источно од Окинава, а хипоцентарот бил на длабочина од 33 километри.Засега нема податоци за жртви или предизвикана материјална штета.
Епицентарот на земјотресот е лоциран на 267 километри источно од Окинава,

Пронајдете не на следниве мрежи: