Земјотрес од 6,2 степени по Рихтер ја погоди Јапонија

Loading...

Земјотрес со магнитуда од 6,2 степени според Рихтер ја потресе во понеделник наутро Јапонија.Засега нема информации за евентуални жртви или материјални штети.Како што соопшти јапонската новинска агенција НХК, не е издадено предупредување за цунами, а во нуклеарните централи нема никакви „невообичаени активности“.
МакфаксЗемјотрес со магнитуда од 6,2 степени според Рихтер ја потресе во понеделник наутро Јапонија.Засега нема и

loading...