ЖЕНИ, ОВА МОРА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ: Еве како природно да ги зголемите градите!

Loading...

За време на ПМС градите се поголеми и поцврсти, а градникот е совршено пополнет…Жените имаат проблем со самодовербата кога имаат помали гради. Затоа, ако имате и вие таква фрустрација, ние ви нудиме решение со начинот на исхрана.
Храна богата со протеини – хормоните естроген и прогестерон имаат значајна улога за големината на градите, а тоа може да го постигнете со црвено место, риба, јајца, живина, квиноја, јаткасти плодови, спанаќ и лиснат зеленчук.
Храна богата со естроген – поголемото количество на естроген ќе ги зголеми вашите гради на природен и здрав начин, а за тоа треба да јадете ленено семе, сончоглед, соја.
Храна за подобрување на циркулацијата – циркулацијата на крвта ви ја разубавува кожата, го намалува целулитот, ја балансира работата на организмот и лачи хормони. Тоа може да го постигнете со вежбање и рекреација и јадење на лук, црно чоколадо, ѓумбир, цитруси, бобинки, шпаргли, авокадо и лубеница.Жените имаат проблем со самодовербата кога имаат помали гради. Затоа, ако имате и вие таква фрустрација, ние ви нудиме решение со начинот на исхран

loading...
Loading...