Згрешила буква при нарачка на торта и ја дочекало вистинско изненадување!

Loading...

Мери Сеџи од Шкотска, решила да ја израдува својата 21-годишна ќерка Лорин со роденденска торта која ја нарачала специјално за неа.Како што се договарала со слаткарката преку СМС пораки, приказната добила бизарен епилог поради една погрешна буква
Таа се брзала да ја напише пораката за да ја опише својата ќерка, со цел слаткарката направи фигура што ќе личи на неа, па наместо „русокоса“ (blonde), напишала „слепа“ (blind).
Пристигнала и тортата. Преубава бела роденденска торта, со панделка од фондан и слепа девојка со стапче во раката. Бринета, а не русокоса.
Сестрата на Лорин, Емили, нормално ја фотографирала тортата и ја објавила на социјалните мрежи, а необичното изненадување брзо станало хит на интернет.
Како што се договарала со слаткарката преку СМС пораки, приказната добила бизарен епилог поради една погрешна буква
Таа се брзала да ја нап

loading...
Loading...