Зидан го следел Бејл на мечот со Лион

Како што пренесуваат шпанските медиуми, поранешниот фудбалер на екипата на Реал Мадрид, французинот Зинедин Зидан, присуствувал на натпреварот од Европа Лигата меѓу екипите на Лион и Тотенхем, мисијата била јасна – Герет Бејл.
Некогашниот француски репрезентативец, Зинедин Зидан, присуствувал на „Жерлан“ за да се увери во квалитетите на велшкиот интернационалец од редовите на Тотенхем.
Според шпанските медиуми, сево ова е направено со една цел, бидејќи мислењето на Зидан е премногу ценето од страна на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, се чини дека французинот само ја потврдил метата број 1 за наредниот – летен трансфер преоден рок.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Како што пренесуваат шпанските медиуми, поранешниот фудбалер на екипата на Реал Мадрид, французинот Зинедин Зидан, при

Пронајдете не на следниве мрежи: