Зимското отворено првенство за новата македонска надеж Калин Ивановски

Новата надеж на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски се закити со титулата на Зимското отворено првенство на Македонија до 14 години.Надежта на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски ја освои титулата на Зимското отворено првенство на Македонија до 14 години кое викендов се оддржуваше на терените на ТК Југ во Скопје
Ивановски е еден од нашите најталентирани млади тенисери, нешто што го докажа во ноември, кога го освои и „Тен Про“ турнирот во Ница, во организација на „Муратоглу“ академијата на долгогодишниот ментор на Серена Вилијамс, Французинот Патрик Муратоглу.
 Надежта на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски ја освои титулата на Зимското отворено првенство на Македонија до 14 години

Пронајдете не на следниве мрежи: