ЗОШТО ОВА НЕ ГО ЗНАЕВМЕ ОД ПОРАНО? Притисна кромид на раката, а неколку минути подоцна – ЧУДО!

Ова се два начини на кои можете да го искористите кромидот ефикасно.Не само што е неизбежна состојка за многу јадења, туку е и вистинско чудо кога е во прашање лечењето на некои болести и здравствени проблеми. Ова се два начини на кои можете да го искористите ефикасно.
Против изгореници
Сигурно барем еднаш во животот сте се изгореле. Следен пат кога ќе ви се случи тоа, исечете парче кромид и ставете го на изгореницата. Неговото природно антисептичко и седативно дејство, ќе спречи настанување на инфекции и подоцна лузни.
Убод од инсекти
Интензивниот мирис спречува убод од комарци. А во случај веќе да имате убод, ставете кромид на кожата и спречете го неподносливото чешање. 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Не само што е неизбежна состојка за многу јадења, туку е и вистинско чудо кога е во прашање лечењето на некои болести и здравствени проблеми. Ова с

Пронајдете не на следниве мрежи: