Ѕвездите откриваат за каков секс копнее вашата вагина: Овните сакаат груб, а рибите тантрички секс

Loading...

Токму како што мажите понекогаш мислат на своето меѓуножје, така и девојките понекогаш можат да потпаднат под влијание на вагината и тогаш мислат само на секс.Еве како изгледа совршениот секс за секој знак:
Овен: Сакате груб и разуздан секс. Не сакате некој да се однесува со вас како да сте од порцелан, и секогаш давате максимум од себе. Се согласувате речиси на се, без разлика дали е во прашање секси долен веш, или пар лисици.
Бик: Вашата вагина сака страстен секс. Кога сте со некој, сакате да почувствувате оган. Важна ви е и атмосфрата. Сексот во валканиот тоалет на клубот не се наоѓа на листата на вашите приоритети. Сексот не би требало да ги задоволува само најсилните нагони, туку и да ја исполнува душата.
Близнаци: Прилично дива во кревет: Не сте целосно распуштена, но постојат малку работи за кои би рекле не. Отоврена сте за секс во тројка или групен секс, бидејќи тој за вас е физички чин и не мора да биде поврзан со емоции. Сексот може да биде и само забава.

Рак: Живеете за предиграта: И да ја давате и да ја добивате. Воопшто не ви смета од некоја причина да го пропуштите главниот настан, се додека ја добиете предиграта. Сексот за вас е искажување на љубов, а не само обично триење на голите тела.
Лав: Сакате кога сексот е гласен и не ви смета ако соседите ви се бунат. За вас водењето љубов е уметност и уживате кога и партнерот ужива. Единствено нешто што не го сакате е некој да ви кажува што да правите. Партнерот мора да ви верува дека ја држите ситуацијата под контрола.
Девица: Тајната на сјајниот секс се крие во деталите и кога партнерот знае што сакате, а што не. Од оваа причина девиците не се одушевени со сексот за една вечер бидејќи секој нареден пат со истата личност за нив е се подобар и подобар.

Вага: Се е добро, ако е придружено со комплименти. Вагите не сакаат секс набрзина, туку долга предигра и пофалба за нивната умешност. Дајте и секс каков што сака и ќе ви возврати на секој начин што можете да го замислите.
Скорпија: Сакате интензивен секс и тоа многу. Вашиот сексуален нагон го пробива плафонот. Немате проблем со сексот без обврски, но имате голем проблем ако сексот е бавен и мрзелив.
Стрелец: Сакате нови и различни работи, па така за вас сексот е различен во различни денови. Сакате да ве допираат, скокоткаат и ви ги прават сите оние работи што ја засилуваат сексуалната напнатост. Планираниот секс воопшто не ви одговара. Сакате сексот да биде спонтан и неочекуван.

Јарец: Обожувате утрински секс бидејќи ви дава енергија за целиот ден, а таа ви е многу потребна бидејќи сте завиник од работата. Единствено нешто што сакате од партнерот е да стане рано и да биде подготвен на се.
Водолија: Толку сте отворени што ви одговара секаков вид на секс што некој може да го замисли: Се додека не е премногу здодевен. Ако е во прашање нова поза што штотуку сте ја смислиле или нешто што партнерот отсекогаш сакал да го проба, тоа е клуч на вашето задоволство.
Риби: Сакате секс што е толку неверојатен, и што ќе направи да доживеете искуство како од друг свет. Секој секс е одличен ако за време на истиот можете да видите ѕвезди и да заборавите на се што ви е на ум. Обожувате тантрички секс бидејќи ја создава врската меѓу умот и телото, но ги обожувате и повеќекратните оргазми.Еве како изгледа совршениот секс за секој знак:
Овен: Сакате груб и разуздан секс. Не сакате некој да се однесува со вас к

loading...