Актерка од Harry Potter на 82 години позираше гола за Vogue

Британската актерка Мириам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue, издание посветено на ЛГБТК+ заедницата.
Актерката, позната по улогата на професорката Спраут во франшизата „Harry Potter“, позираше гола зад маса со печива покриени со глазура.

Иако филмовите за Хари Потер не се особено важни за Марголис, нејзиниот пресврт како чудната професорка Спраут, во комбинација со нејзината реална ексцентричност и искреност, предизвика нејзината популарност вртоглаво да се зголеми во подоцнежните години од нејзината кариера.

„Луѓето ми приоѓаат и ми велат: ‘Едноставно те сакам’, и сакаат да ме гушнат, и тоа е неверојатно. Имам среќа што сè уште сум интересна“, изјави таа за магазинот.
Британско-австралиската актерка, која беше една од трите ѕвезди на насловната страница на британскиот Вог заедно со Џанел Моунеи и Рина Савајама, рече дека никогаш не се срамела што припаѓа на ЛГБТК+ заедницата.

„Знаев дека тоа не е кривично дело“, рече таа, размислувајќи за тоа дека е отворено геј во време кога тоа беше општествено табу во Британија.
Сепак, Марголис жали што им се доверила на родителите, велејќи дека тоа ги повредило. Нејзината мајка ја терала да се заколне во Тората дека никогаш повеќе нема да има секс со жена, а верува дека нејзините родители никогаш не се помириле со нејзината сексуалност, но никогаш не престанала да ги сака.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.