Били Џин на Мајкл Џексон гледана повеќе од 1 милијарда пати на Јутјуб

Loading...

Били Џин на Мајкл Џексон гледан повеќе од 1 милијарда пати на Јутјуб.

Официјално ова е само трета песна од осумдесетите која има 1 милијарда прегледи.

Тејк он ме од познатиот тогашен бенд А-ХА има 1.2 милијарди прегледи.

Додека Свит чајлд о мајн е најгледана со исто така над 1.2 милијарди прегледи.

Па дали се ова ваши фаворити?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...