Боки 13 не бил нападнат во затворот, туку давал отпор кога требало да му стават лисици

Бојан Јовановски на самото влегување во судница за денешното рочиште за “Рекет” на новинарите им се пожали дека доцнел, бидејќи физички бил нападнат од затворската полиција.
Директорот на затворот Есад Рахиќ за “Фокус” вели дека е информиран дека немало физички напад, туку Јовановски не дозволувал да му се стават лисици.
-Информиран сум дека утринава, при обидот да биде спроведен во затворот во Кривичниот суд, Јовановски бил нервозен и давал отпор, односно не дозволувал да му се стават лисици, изјави директорот Рахиќ за “Фокус”, додавајќи дека ова се првичните информации кои ги добил, а дополнително ќе провереле што точно се случило.
Тој сепак додаде дека не верува дека некој физички го нападнал, бидејќи изминативе седум месеци никогаш немало отстапување од процедурата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.