Боки 13 пак е вратен во болница, одложено рочиштето за „Меѓународен сојуз“

Јовановски и претходно беше хоспитализиран, но минатата недела повторно бил вратен во притвор во истражниот затор во Шутка. Во затворот поминал само два дена кога состојбата повторно му се влошила и пак по прегледите од затворските лекари е вратен во болница.
Нов обид за продолжување на судењето ќе има следната недела, на рочиштетото закажано за 28 октомври. Освен Јовановски, кој беше претседател на невладината Меѓународен сојуз, обвинети се и поранешната пратеничка Фросина Ременски, таткото на Бојан – Миле Јовановски, асистентката Христина Блажевска и Јасна Мандиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.