Борусија ја зачува мрежата, Шалке пет меча по ред не знае за победа!

Екипата од Гелзенкирхен имаше дури 15 шанси кон голот на Борусија Менхенгладбах, која ја зачува мрежата и си освои бод.

Борусија останува на осмата позиција со 26 бодови, додека Шалке е последен со само 11 бода, односно осум помалку од безбедната зона.

Пронајдете не на следниве мрежи: