Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24.


Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на второто полувреме беа забележани падови во играта, но сепак „црвено-црните“ беа истрајни, па го освоија трофејот.
По мечот Вардарци решија да објават победничко селфи од соблекувалната.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.