Вестон Мекени од Јувентус се пресели во Лидс

Американскиот фудбалер од средниот ред, Вестон Мекени од Јувентус се пресели во Лидс во финишот од преодниот рок.

„Лидс со задоволство може да го соопшти потпишувањето со Вестон Мекени на позајмица до крајот на сезоната. 24-годишниот фудбалер има и опција за перманентен договор на крајот од сезоната“, се вели во соопштението на англискиот клуб.

Пронајдете не на следниве мрежи: