Коалициониот партнер на ДПМНЕ ја нарекува меѓународната заедница „фашизоидна и нарцисоидна“

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува меѓународната заедница и Европската унија „фашизоидна и нацизоидна“ го гостување на Канал 5 телевизија.

– „Ние не можеме да ѝ веруваме на ваквата фашизоидна и нацизоидна меѓународна заедница. Нацизмот е во подем во Европа„ вели Страшо Ангеловски, претседател на МААК и член на Советот на Град Скопје од коалицијата на вМРО-ДПМНЕ.

Ангеловски смета дека ЕУ и меѓународната заедница ја обезличуваат Македонија и го уништуваат македонскиот идентитет преку преговорите со ЕУ и барањата на нашите соседи Бугарија и Грција кои се закануваат со ново вето за Македонија на патот кон ЕУ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.