Возач на луксузно БМВ попладнево изгуби контрола и го искрши автомобилот во центарот на Сараево

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево спроти зградата Електропривреда на подрачјето на општина Ново Сараево.

Како што можете да видите на фотографиите, еден автомобил излетал од патот, удрил во столб и завршил на зелената површина.

На автомобилот е причинета поголема материјална штета, а возачот е повреден, но се уште не се знае степенот на повредите.

Пронајдете не на следниве мрежи: