Во Манчестер избодени три лица, напаѓачот приведен

Како што пренесуваат британските медиуми маж на сред улица во Манчестер избодел најмалку три лица. Нападот се случил на станицата Викторија во Манчестер, а напаѓачот извикувал „Алах Акбар“ додека полицијата го приведувала.
Меѓу повредените се маж и жена на околу 50-годишна возраст и еден полицаец, и сите тројца се пренесени во болница. Нивните повреди се сериозни, но не се опасни по живот. Според изјави на очевидци, луѓе бегале испаничени додека напаѓачот ги бодел со нож.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: