Во семејниот двор татко си го пpeгазил тригодишниот син

Loading...

Завчера околу 19:00 часот во МВР било пријавено дека во скопското дело Љубин 42-годишниот И.В. го прегазил тригодишниот син. Незгодата се случила додека несреќниот татко влегувал во семејниот двор со патничко моторно возило “Мазда“ со скопски регистарски ознаки, и без да забележи го yдpил сопственото дете.
Повреденото дете веднаш било пренесено на скопските клиники, каде лекарите констатирале тешки телесни повреди.

loading...