„Голема Албанија“ и свастики на една од најфреквентните локации во Дебар!

Графити со карти на „голема Албанија“ и свастики стојат на една од најфреквентните локации во Дебар.

На улицата „Братство Единство“ во Дебар се нацртани карта на „голема Албанија“, а наоколу има и останати навредливи симболи како свастика, реагираат жители на Дебар кои ги доставија фотографиите од симболите до редакцијата на Инфомакс.

Како што велат тие, до денес никој не се потрудил да ги отстрани овие графити.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.