ДАРИО ЖЕСТОКО: НА КОЈ МУ Е СКАПО НЕКА СИ СЕДИ ДОМА

Дарио Панковски ќе одбележи 40 години музичка кариера со ексклузивен концерт во Филхармонијата на 17 февруари. Дарио ќе го придружува неговиот некогашен бенд „Миг-21“, со кој ги сними првите два албума во почетокот на 1990-ите. Еден од најпопуларните македонски поп пејачи, кој ја почна кариерата во групата „Бон-тон“, има објавено и четири соло албуми, како и еден во живо.

ДАРИО ЖЕСТОКО: НА КОЈ МУ Е СКАПО НЕКА СИ СЕДИ ДОМА

Македонската публика ќе има можност, во блиска средба со македонската поп легенда, да ужива во многуте безвременски хитови изведени во живо со Миг 21, во уште поатрактивни аранжмани од студиските верзии.
Цената на билетите е 1 200 денари и ВИП 1 500 денари, по објавување се крена голема прашина, лавина на коментари а најчести се дека билетите се скапи за наши стандарди.

Естрадниот магазин Бекстејџ го покани токму Дарио со цел да добие одговор на тоа дека билетите се скапи,што одговори во продолжение

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.