Датумот на раѓање открива кој дел од вашето тело е подложен на болести

Нумеромедицината е начин за предвидување на потенцијални здравствени проблеми преку нумерологија. Важно е прво да се пресмета личниот број добиен од датумот на раѓање со посебен метод за пресметка. Прво се пресметува биоритамски број, потоа генерацискиот и, конечно, личниот број.

Датумот на раѓање открива кој дел од вашето тело е подложен на болести


Пример за пресметка

Ги собирате броевите се додека не добиете едноцифрен број

БИОРИТАМСКИ БРОЈ

Биоритамскиот број се добива со додавање на денот и месецот на раѓање, така што на крајот се добива едноцифрен број.

13 + 10 = 23

2 + 3 = 5

Биоритамскиот број во овој случај е 5.

ГЕНЕРАЦИСКИ БРОЈ

Генерацискиот број се добива со собирање на броевите од годината на раѓање, така што на крајот се добива едноцифрен број.

1 + 9 + 7 + 8 = 25

2 + 5 = 7

Генерацискиот број е 7.


ЛИЧЕН БРОЈ

Личниот број се добива со додавање на биоритамскиот и генерацискиот број – сè додека не добиете едноцифрен број.

5 + 7 = 12

1 + 2 = 3

Личен број е 3.

Значење на личниот број

Бројот открива на што треба да обрнете внимание кога станува збор за здравјето, кои се вашите енергетски бои како и најсреќниот ден во неделата.


Број 1

На што да внимавате? Срце, крвен притисок, циркулација, ‘рбет, очи (десното око кај мажите и левото кај жените) и очен притисок.

Енергетски бои: златна, жолта и бела

Среќен ден: недела

Број 2

Обрнете внимание на градниот кош, стомакот, очите (десното око кај жените и левото кај мажите), хормоните, нивото на шеќерот во крвта кај мажите и репродуктивните органи кај жените, задржување на течности во телото.

Енергетски бои: сребрена, зелена

Среќен ден: понеделник

Број 3

Внимавајте на црниот дроб, панкреасот, жолчката, слезината, бутовите, колковите, покачените маснотии во крвта (поради начинот на исхрана).

Енергетски бои: светло сина, бела

Среќен ден: четврток


Број 4

Обрнете внимание на коските, зглобовите (акцент на колената), забите, кожата и варењето на храната.

Енергетски бои: бела, сива, црна

Среќен ден: сабота

Број 5

Внимавајте на рамената, рацете, белите дробови и нервни заболувања.

Енергетски бои: сина, жолта, портокалова

Среќен ден: среда

Текстот продолжува подолу на страната 2 каде што ќе ги најдете информациите за броевите од 6 до 9 ⬇️⬇️

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.