Еве го сокриениот твит на Трамп поради кој се вжешти расправијата во САД за Твитер

Loading...

Еве го сокриениот твит на Трамп поради кој се вжешти расправијата во САД за Твитер

Ако се чита внимателно ќе се види дека Трамп бара да се воведе ред во таа држава од страна на Гувернерот и да се спречи дивеењето по улиците. Во спротивно ќе прати трупи да воведат ред.

Но ова не му се допадна на либералниот твитер, кој што си цензурира што сака и кога сака без санкција.

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

Сега Трамп реши да возврати. Во неговите твитови потенцираше дека Твитер и Фејсбук директно се мешале во изборите во 2016, а сега почнале повторно со кампања. И додаде дека ќе го сопре ова еднострано цензурирање на твитови и објави на републиканците и десничарите и тоа со закон.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...