ЕК: Самарџиски со Ц.звезда против Улм

Македонскиот репрезентативец Предраг Самрџиски, во среда, со Црвена звезда ќе го пречека Улм во рамките од петтото коло, во Л групата од Топ 16 фазата во Еврокупот.На екипата на Самрџиски и е неопходна победа за да ги задржи шансите за пласман во четвртфиналето.Петтото коло во Еврокупот го отворија три средби, во Ј групта Рига по продолжението загуби од Валенсија со 96:103, во регуларниот тек натпреварот заврши со резултат 90:90. Гостинска победа во оваа група забележа и вториот шпански тим Билбао кој го совлада Нимбурк со 83:69.По пет кола Валенсија, Билбао и Рига има ефект од три победи и два порази, додека Нимбурк ги загуби шансите за пласман меѓу најдобрите осум екипи во ова натпреварување.Успешен наста во ова коло на екипите од Шпанија спречи Кахасол кој загуби од Стемлет со 81:85 во К групата.Еврокуп, среда, 13.февруари:Група И:Труимф-БудуќностБанвит-БудивељникГрупа К:Локомотив Кубан-Спартак Санкт ПетербургГрупа Л:Уникас-ГалатасарајЦрвена звезда-Улм.
МакфаксМакедонскиот репрезентативец Предраг Самрџиски, во среда, со Црвена звезда ќе го пречека Улм во рамките од петтото коло, во Л групата од Топ

Пронајдете не на следниве мрежи: