Жесток конфликт меѓу Мили и Цеце во „Ѕвезда Гранда“: „Бев ѕвезда пред да земеш гитара“

На сцената на „Ѕвезда Гранда“ се појави натпреварувачот од Сараево Хусеин Спасоли, а откако Цеца предложи некои членови од жирито да гласаат за него, настана хаос во студиото.
Имено, Хусеин ја избрал Мили за ментор наместо Цеца, која се побунила:

„Јас те спасувам и ти ја избираш Мили која воопшто не се занимава со таа музика, каде е правдата?
„Знаеш кој прави ѕвезди“, рекла Мили, а Цеца му пукнала:

Жесток конфликт меѓу Мили и Цеце во „Ѕвезда Гранда“: „Бев ѕвезда пред да земеш гитара“

„Чекај каква ѕвезда направи? Не си јас, јас бев Цеца пред да ја земеш гитарата“, налутено му рекла Цеца.
Конфликтот продолжил таму, па Цеца истакнала дека „кога пејачката организира концерт, публиката не доаѓа кај Мили, туку кај неа“, а потоа и пукна на поранешната колешка:

„Чекај каква ѕвезда направи? Не си јас, јас бев Цеца пред да ја земеш гитарата“

„Ти си препотентен, ти благодарам!
„Што сум јас?“ ја праша Мили, а таа како од топ му одговори:
“Ти си ништо!”

Цеца тогаш истакна дека имала хитови и настапи и пред Мили, а го отпеала и текстот „Зарила сам зар“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.