Жозе Мурињо го навреди судијата и сега му се заканува суспензија: “Загрижен сум, не е емотивно стабилен!“

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, би можел да биде суспендиран поради неговите коментари за судијата Матео Марсенаро во пресрет на натпреварот помеѓу Рома и Сасуоло, кој Рома го доби со резлутат од 2:1.

На прес-конференцијата во пресрет на натпреварот, Жозе Мурињо им кажа на новинарите:

Турција објави снимка од првиот лет на борбениот авион Каан од петта генерација (видео)
– Турција достигна уште еден клучен праг во производството на својот борбен авион од петта генерација, со оглед на тоа што авионот КААН од домашно, турско производство, успешно го …
Украина тврди дека соборила руски борбен авион Су-34
– Украинските воздухопловни сили соборија руски борбен авион Су-34, при што загина екипажот, изјави денес командантот Микола Олешчук.„Воздухопловните сили, исто така, имаа на нишан друг борбен авион, Су-35, …

„Да бидам искрен, загрижен сум за судијата. Ни судеше три пати и мислам дека има емоционална стабилност да биде судија на ова ниво“.

Италијанската федерација покрена истрага против Жозе Мурињо кој би можел да добие суспензија. Вчера беше сослушан од Џузепе Чине, кој е задолжен за вакви ситуации.

Според италијанските медиуми, Жозе Мурињо многу веројатно ќе добие десетдневна суспензија. Доколку тоа се случи, Жозе Мурињо ќе го пропушти натпреварот со Болоња, а можеби и со Наполи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.