Закани по животот на уредникот на Инфомкас од лице фотографирано со Мицкоски

Десетици закани по живототите на вработените и сопствениците на порталот Инфомакс откако започна монструозната кампања против порталот оркестрирана и организирана од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Имено на социјалните мрежи извезен Илче Настовски пишува дека Митовски треба да биде ликвидиран на објава на член на потесното раководство на Патриотскиот институт на партијата, Јован Ване Петров кој досега го нема избришано повикот за ликвидација.

-Следно на дебелава мечка поп бел чаршав да му стави, пишува тој.

Инаку се работи за лице фотографирано со Христијан Мицкоски и истакнат член на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.