Здрав пијалак со моркови и ананас за детокс на организмот

Loading...

Овој пијалак е совршен за да направите детокс на организмот бидејќи има многу придобивки за вашето здравје, а освен тоа е и многу вкусен.
Морковите изобилуваат со бета каротин, витамин А, витамин Б, К и калиум. Во спој со останатите намирници ќе направите одличен детокс на организмот.
Потребни состојки:
1 зеленo јаболко
Половина шолја исечкан ананас
2 моркови
2 парчиња свеж ѓумбир
Начин на подготовка:
Измијте ги сите состојки, излупете ги и исечкајте ги на парчиња. Ставете ги во соковник и ќе добиете вкусен и здрав пијалак.

loading...