Земјотрес ја стресе Македонија

Слаб земјотрес од 2,1 степени според рихтер ја стресе Македонја во 10:43 часот.

Земјотрес ја стресе Македонија

Потресот е регистриран во Гостивар, во близина на маврово на маедонско-албанската граница.
Како што пишува ЕМСЦ, потресот бил на длабочина од 4 км.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.