Зоки Кичеец од притвор комуницирал со мобилен телефон

Loading...

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интеврју на ТВ 24 потврди дека Зоран Милески Кичеец додека беше во притвор користител мобилен телефон.
На прашањето дали откриле со кого Кичеец комуницирал од притвор со мобилен телефон, таа одговори:


-Се уште не се готови вештачењата на тие телефони, затоа што имаше поприоритетни вештачења кои се уште не се направени. Не можам да претпоставувам се додека не видам вештачења, рече Русковска.

loading...