Идната недела ќе се намали цената на брашното

Од следната недела ќе следува дополнително намалување на цената на брашното од нашите производители. Оваа информација ја објави министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук профил.

„Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително НАМАЛУВАЊЕ на цената на БРАШНО, од нашите производители! Нашата држава има општествено одговорни компании“; стои во објавата на министерот Бектеши.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.