Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Она што е уште поимпресивно е дека сето тоа според пријавеното во Државна комисија за спречување корупција е стекнато во помалку од десет години. Јанушев сега има 36 години, што ќе рече секој би сакал да го знае успехот на бизнисот што стои зад вака импресивни бројки…

Се работи за сопственост од над 18.000.000 денари вредност.

Повеќе детали за функционерскиот имотен лист на Јанушев ТУКА

Лексусот го купил кога беше директор во ЈСП

Додека Нисан џипот е купен оваа година. Се разбира некои оваа година ја прогласија за кризна и мошне тешка за преживување…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.