ИН МЕМОРИАМ: Масимо Савиќ

Пејачот Масимо Савиќ почина на 61-годишна возраст по кратко боледување во Загреб, а тажната вест ја потврди и Aquarius Records.

Неговата сопруга Ени и ќерката Мирна се простија од Масимо со емотивна објава на социјалните мрежи.

„По кратка, но херојска борба не напушти нашиот татко, сопруг, гордост и љубов, Масимо Савиќ. Иако го напушти овој свет, засекогаш ќе живее во нашите души, насмеан, топол, силен, полн со љубов и исткаен од уметност. Ќе бидеме твои девојки засекогаш. Ани и Мирна“, гласеше нивната објава.

Масимо е роден на 6 јуни 1962 година во Пула, а средното образование го завршил во Загреб, каде што ја започнал својата музичка кариера.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.