Казнети 50 возачи во Штип

Loading...

Казнети 50 возачи во Штип

„Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици, како што се управувањето на возило под дејство на алкохол, возење со брзина над дозволената, недавањето првенство на минување на возила и пешаци и сл.,а се санкционираат и возачите на мотори кои не ги почитуваат правилата“ изјавија за медиумите од МВР.

На осум пункта денеска низ Штип, полицијата санкционираше педесетина возачи и тоа најмногу за пречекорена брзина, нерегистрирани возила и возење без возачка дозвола.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...