Казнети 50 возачи во Штип

Казнети 50 возачи во Штип

„Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици, како што се управувањето на возило под дејство на алкохол, возење со брзина над дозволената, недавањето првенство на минување на возила и пешаци и сл.,а се санкционираат и возачите на мотори кои не ги почитуваат правилата“ изјавија за медиумите од МВР.

На осум пункта денеска низ Штип, полицијата санкционираше педесетина возачи и тоа најмногу за пречекорена брзина, нерегистрирани возила и возење без возачка дозвола.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.