Како да направите природна вијагра со само 3 состојки

Лубеницата е една од најздравите намирници во светот и секако, еден од нашите омилени десерти во текот на топлите летни ноќи. Сепак, ова вкусно овошје во комбинација со уште 2 состојки, може да се претвори во совршен поттикнувач на задоволствата!

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ПРИРОДНА ВИЈАГРА?

Потребни ви се само три состојки!

Според италијанските научници, сокот од лубеница е сам по себе „природна вијагра“, кој може да го зголеми либидото кај мажите кои имаат лесна до умерена еректилна дисфункција.

Една студија објавена во списанието „Урологија“, покажа дека цитрулинот – кој се наоѓа во лубеницата, претставува аминокиселина со неверојатна способност за подобрување на протокот на крвта, дури и во пенисот, без несакани ефекти кои ги има Вијаграта.

Лубеницата е составена од 92% вода и претставува одличен извор на витамин Ц. Покрај тоа, содржи само 71 калории по порција, што ја прави совршена храна за луѓето кои сакаат да слабеат и за оние кои се борат со импотенција.

Голем број луѓе го користат овој рецепт како природна замена за Вијагра.

Потребни состојки:

-Лубеница

-Калинка

-Лимон

Друго:

-Блендер

-Цедалка

-Стаклен сад

Постапка:

Употребете ¼ од лубеницата и исцеден сок од една калинка и еден лимон. Измешајте ги сите состојки во блендер. Можете да процедете смесата, но и не мора. Складирајте во стаклено шише и чувајте во фрижидер.

Употреба:

Се препорачува да се испие 1/3 чаша сок во раните утрински часови, на празен стомак и исто толку пред вечера.

Оваа мешавина содржи природни хемикалии кои ќе го подобрат протокот на крвта до интимниот дел со што ќе се подобрат и вашите перформанси. Оваа домашна Вијагра може да ја користат сите луѓе, на било која возраст и пол.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.