Како да ја разбудите фантазијата на секој маж

Многу лесно, само следете ги овие совети!Бидете природниСе разбира, сите жени изгледаат убаво кога се дотерани, но изгледаат секси онака како што само вие знаете: користете добар дезодоранс, одржувајте ја косата чиста, направете смела шминка.Изненадете го со разбирањеНемојте постојано да мрморите кога доцни, кажете му дека разбирате кога е уморен поради работата… Постапете така, дури и ако не сте баш онакви какви што изгледате, а тој ќе ве награди, пренесува Телеграфи.Се дружи со пријателитеПокажете интерес за неговите пријатели. Дозволете си да бидете вклучени во нивните разговори и активности, но дефинитивно треба да се однесувате како вистинска дама за да бидете сигурни дека ќе ве третираат како таква.ФлертувајтеПоентата не е да направиш некого љубоморен или да создаваш проблеми меѓу пријателите. Секој треба да знае дека припаѓате само на еден маж.Чувајте го вашето мислењеАко имате свое мислење за некоја тема, не плашете се да се расправате. Од друга страна, не е добро да се правиме „сезнајkовци“. Мора да бидете спремни да ги слушате другите.ПрилагодувањеАко ве изведе на вечера, нема причина да не ја прекршите диетата – повеќето мажи ја ценат жената која ужива во храната. Истото важи и за алкохолот – може да биде забавно кога малку се „забавувате“, но пијте малку, пијте само малку.Разговарајте за сексотНе се срамете да покажете дека сакате секс, дајте му до знаење што сакате. Не заборавајте да му кажете дека размислувате за него додека се туширате, пратете му „перверзна“ смс кога најмалку очекува.Преземете ја контролата понекогашДовербата може да биде вистински афродизијак. Значи, кога жената ќе го земе „кормилото“ во кревет, тоа може да биде остварување на машката фантазија. 

Пронајдете не на следниве мрежи: